Nasza firma rozpoczęła działalność w 2004 roku i od tego czasu na terenie całej Polski skupujemy stare, ręcznie ciosane drewno z konstrukcji oraz deski podłogowe i obiciowe, pochodzące z rozbiórki takich obiektów, jak stodoły, spichlerze, kamienice oraz dawne budynki przemysłowe.

Stare drewno skupujemy w celu ponownego wykorzystania w konstruowaniu nowych budynków, a także w aranżacjach wnętrz. Dlatego drewno musi być dobrej jakości, spełniając określone kryteria. Nasza technologia przygotowania starego drewna nie przewiduje mechanicznej ingerencji w jego strukturę poprzez szlifowanie lub struganie. Najważniejsza jest stara, oryginalnie zachowana, ręcznie ciosana powierzchnia, która ma pozostać nienaruszona.

Nasza firma wykonuje także rozbiórki dużych starych stodół, głównie na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Usługa taka może obejmować kompleksową rozbiórkę z wyburzeniem i wywozem gruzu w zamian za materiały rozbiórkowe, w tym drewno przede wszystkim. Inny scenariusz zakłada tylko demontaż więźby dachowej, ale z dopłatą za drewno. Oba przypadki są analizowane indywidualnie oraz muszą być poprzedzone wizytą przedstawiciela naszej firmy.

Drewno odbieramy własnym transportem i rozliczamy się gotówką z właścicielem w dniu załadunku. Zapraszamy do zapoznania się z dokładnym opisem skupowanego przez nas drewna w zakładce "Skup starego drewna" oraz "Czego nie skupujemy".